Juli maand van de ‘ziekte van Graves’

Door de Thyroid Federation (TFI) en de American Thyroid Association  (ATA) is de maand juli uitgeroepen tot maand van de ziekte van Graves. Dat is omdat die ziekte alle aandacht verdient en te weinig krijgt.

  • Als je schildklier te veel hormoon maakt ... Bij hyperthyreoïdie maakt de schildklier te veel schildklierhormoon. De ziekte van Graves is een oorzaak. De ziekte van Graves wordt behandeld met: schildklierremmersmedicijnen, radioactief jodium en/of een operatie.
  • Klachten en symptomen bij de ziekte van Graves ... Veel klachten zijn niet typisch voor een schildklieraandoening. Ze komen ook voor bij andere aandoeningen. Dit maakt het moeilijk een diagnose te stellen op basis van de klachten.
  • Diagnose ‘de ziekte van Graves’ ... wat dan? ... Wanneer net de diagnose is gesteld 'er is iets met je schildklier', dan komt er veel over je heen. Je krijgt te maken met onderzoeken en het jargon is een soort abracadabra. Dat jargon is wel de taal van je arts en bijvoorbeeld de doktersassistent. Een woordenlijst helpt jou op weg.
  • Aanbevelingen therapie thyreotoxicose ... In de Richtlijn Schildklierfunctiestoornissen van de Nederlandse Internisten Vereniging worden aanbevelingen gegeven voor de behandeling van thyreotoxicose. In het dagelijks gebruik wordt thyreotoxicose ook wel hyperthyreoïdie genoemd.
  • Agranulocytose en de drie K’s ... Een zeldzame bijwerking van schildklierremmers als Strumazol (thiamazol), Carbimazol en PTU is: agranulocytose. Gelukkig komt deze bijwerking voor bij minder dan 0,1% van de patiënten), maar die bijwerking kan wel gevaarlijk zijn.



Reacties